ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle

Doğunun Sesi-Kars-Iğdır-Ağrı-Erzurum Haberleri

ResimLink - Resim Yükle

Cantürk Alagöz,” Diş Fakültesinin kurulması kararını çıkardım, şimdi ise hastanenin temelini atıyoruz”

Cantürk Alagöz,” Diş Fakültesinin kurulması kararını çıkardım, şimdi ise hastanenin temelini atıyoruz”
1.615 views
29 Kasım 2021 - 12:24


Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz, Iğdır Çalışan Gazeteciler Cemiyeti tarafından organize edilen yemekte Iğdır’da görev yapan ulusal gazete temsilcileriyle bir araya geldi.
Iğdır Çalışan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ercan Tunç, yemeğe katılan gazetecileri tanıttıktan sonra Iğdır’a ve Iğdır spora yaptığı katkılardan dolayı Cantürk Alagöz’e teşekkür et
Sohbet havasında geçen toplantıda çeşitli konulara değinen iş insanı Cantürk Alagöz, YÖK’ten Diş fakültesi açılması kararını çıkardıktan sonra şimdi ise Diş Hastanesinin yanında Diş fakültesi binasının temelini atacaklarını belirtti. Alagöz, sağlık bakanlığının bu girişime onay verdiğini kaydetti. Daha önce Iğdır da olmayan PCR testi cihazını alarak Devlet hastanesine hediye ettiğini belirten Alagöz, “Yoksa test sonuçları için Kars iline gidiliyordu. Dünya malı dünyada kalacaktır. Ölen bir insan hiçbir şey götürmüyor. Allah size bir şeyler vermişse sizde Allah’ın verdiğinden ihtiyaç sahibi olanlara vereceksiniz. Allah’ın bana sunduğunu bende ihtiyaç sahibi olanlara veriyorum.Benim felsefem şudur önce evimin içi. Benim evimde Iğdır’dır .Iğdır benim sevdamdır. Bunun için Iğdır’a yatırım yapıyor para harcıyorum. Iğdırlı çocukların geleceği için bir şeyler yapıyorum. Harcama yapıyorum. Gençler futbol oynasınlar kötülüklerden uzak olsunlar okusunlar diye uğraşıyorum. Hedefim 1000 kişiye iş imkanı yaratacak yatırım yapmak bu çerçevede çalışmalarım sürüyor. 1000 kişiye iş verirseniz 5 bin kişinin karnı doyar. İşsizlik azalır. Şimdi bir vakıf kuruyorum. Iğdır da yaptığım işlerden kazandığım paraları vakıf alıp ihtiyaç sahiplerine dağıtacak okuyan öğrencilere verilecek. Iğdırlı mutlu ve huzurlu olsun yeter” dedi.
Iğdır’a yatırım yapmak için çalıştığını ve mutlu olduğunu söyleyen Alagöz, “İlk başta Gaziler plastiği satın aldım. Daha çok büyütüp geliştireceğim. Aylık 50 milyon karton bardak üretecek bir tesis kuruyorum. Fabrika Türkiye’de 3. tesis olacak. Yurt dışı ortaklarımla görüşüyoruz. Iğdır’a davet ederek yatırım yapmalarını sağlayacağım. Maalesef 5 yıldızlı otel yok. Iğdır’a 5 yıldızlı otel şart. Tarım ürünleriyle ilgili bir çalışmam var 100 bin dekarlık alanda tarım faaliyeti yapmayı planlıyoruz. Gerçekleştiğinde Iğdır’a katkısı büyük olacak. Iğdır da sağlık turizmi var, Ağrı Dağı var bunları değerlendirmek lazım, diğer iş adamları da bazı konularda adım atmalıdır.3 tesis yapmayı düşünüyoruz. Çorap,terlik gibi. ”şeklinde konuştu.
Spora ve gençliğe önem verdiğini söyleyen İş insanı Cantürk Alagöz,”Bir spor mesleki akademi, açmayı düşünüyorum. Gençler burada kabiliyetlerine göre seçilebilir. Kimi futbolcu olur kimi başka bir şey ve bir meslek sahibi olurlar. Bugün Türkiye de ara elemana ihtiyaç var. Meslek liselerine ağırlık vermeliyiz. Tek amacım Iğdır’a Iğdırlıya hizmet etmektir. Iğdır spora taraftar desteği çok olmalı. Çevre illerde yalpan deplasman maçlarına gitmeliler” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

DOGUNUNSESİ.COM