Eşini ve çocuklarını yangından kurtarmıştı, Kader Gültekin hayatını kaybetti

Eşini ve çocuklarını yangından kurtarmıştı, Kader Gültekin hayatını kaybetti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.07.2021
0
A+
A-

Ağrı’da geçen yıl 8 Mart’ta evlerinde çıkan yangında eşi ve iki çocuğunun hayatını kurtaran Kader Gültekin (21), hayatını kaybetti.

Ağrı Doğubayazıt ilçesi Uzunyazı köyündeki müstakil evlerinde çocukları Şükran (3) ve Muaz (4) ile birlikte yaşayan Kader- Fethullah Gültekin çifti, 8 Mart 2020 gecesi sobayı yaktıktan sonra uyudu. Duman kokusuna uyanıp, yangını fark eden Kader Gültekin, eşi Fethullah’ı uyandırdı. Baba Gültekin, alevlerin hızla sardığı evde çocuklarını alıp dışarı çıkardı. Eşi ve çocuklarının peşinden giden Kader Gültekin, televizyonun patlamasıyla korkup yatak odasına girdi.
Odada mahsur kalan genç kadın feci halde yandı. Vücudunda 2 ve 3’üncü derecede yanıklar oluşan Kader Gültekin, ambulansla Doğubayazıt Devlet Hastanesi´ne kaldırıldı.
Burada yapılan müdahale sonrası Gültekin, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi (BEAH) Yanık Merkezine sevk edildi. Yaklaşık bir ay merkezin yoğun bakım servisinde tedavi gören Gültekin hayata tutundu, ancak açık yaralarına greft (deri nakli) ameliyatı yapılamadığı için yatağa mahkum kaldı.
Deri nakli bekleyen Kader Gültekin, durumlarının iyi olmadığını yetkililerden yardım beklediğini ve çocuklarına tekrar sarılmak istediğini belirtmişti. Vefakar anne hayata daha fazla tutunamadı. Anne Gültekin, köyleri Uzunyazı köyünde göz yaşları içinde toprağa verildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.