Doğunun Sesi-Kars-Iğdır-Ağrı-Erzurum Haberleri

Iğdır Mhp Karakoyunlu Belediye Başkanı ile Ak parti Karakoyunlu belediye meclis üyesi arasında terör ve rüşvet restleşmesi

Iğdır Mhp Karakoyunlu Belediye Başkanı ile Ak parti Karakoyunlu belediye meclis üyesi arasında terör ve rüşvet restleşmesi
1.277 views
14 Mayıs 2020 - 0:03

Iğdır Karakoyunlu belediye başkanı Bayramali Ballı sosyal medya hesabından yaptığı “Yanı Başımda Pkk Terör Örgütü Kampları Olduğunu Bile Bile Bu Göreve Talip Oldum” paylaşımına Ak parti Karakoyunlu belediye meclis üyesinden terör ve rüşvet suçlaması geldi.

Edinilen bilgiye göre Iğdır Karakoyunlu belediye başkanı Bayramali Ballı, sosyal medya hesabından, “Kıymetli Karakoyunlular, Sevgili Dava Arkadaşlarım; 08.05.2020 Cuma günü belediyemizin tatsız bir olaya maruz kaldığı doğrudur. Bir grup insan belediyemizi basarak çalışanlarımızı hakaret etmiş, belediye bahçesinde Karakoyunluların geneline küfür ederek eylem yapmıştır. Daha sonra makamımı basarak şahsımı ölümle tehdit ettikten sonra eylemlerinin sürdürerek belediye encümenimin iş yerini basarak ölümle tehdit etmişlerdir. Mhp’li belediye başkanını ve encümenini tehdit etmek akıl tutulması gerek. Sizler müsterih olun devletimizin ilgili birimleri konuyu araştırmaktadır. Sizden isteğim hiçbir şekilde illegal yollara girmeyin çünkü ben sizi seviyorum..  Sevgili ülküdaşlarım bizler bugüne kadar hiçbir tehdite boyun eymedik eymeyeceğizde. Devletimiz gereğinin yapacaktır. Akrabalarım sakin  olsun korkmasınlar ben bu göreve yanı başımda pkk terör örgütü kamplarının olduğunu bile bile talip oldum 47 yıl sonra üç hilali belediye binasına asmak gurur vericiydi. Sizi seviyorum sağlıcakla kalın” paylaşımından bulundu.

Yapılan bu paylaşımda rahatsız olduğunu dile getiren Ak parti Karakoyunlu belediye meclis üyesi Mehmet Kabak, Iğdır Karakoyunlu belediye başkanı Bayramali Ballı için terör örgütüne destek verdiği ve rüşvet istediği iddiasında bulundu.

Kabak, Kıymetli Iğdırlılar & Sayın Basın Mensupları adı altında yaptığı yazılı açıklamada; “Karakoyunlu İlçe Belediye Başkanı Bayramali Ballı sosyal medya hesaplarında terör örgütü taraftarlarının belediye binasını basarak kendisine hakaret ve tehditte bulunduklarını, terör örgütü propagandası yaptıklarına dair açıklamada bulunmuştur.
Belediye başkanının açıklamalarında isim vermeden BAHSETTİĞİ KİŞİ BENİM . Ben, kardeşlerim ve akrabalarım yaklaşık 50 yıldır Karakoyunlu ilçesinde ikamet etmekteyiz. Her yıl Karakoyunlu ilçesinde vergi sıralamasında birinci, il genelinde de ilk sıralarda yer alan, belediye başkanlığı hangi partide olursa olsun, belediyeye her türlü desteği veren, ilçe merkezinde cami, aşevi benzeri her toplumsal hayır kurumuna reklam yapmadan şimdiye kadar destek vermekteyim. Özellikle ilçe merkezinde bulunan engellilere yönelik rehabilitasyon merkezindeki engellilere sürekli gönüllü destek vermekte ve bir aracımı da İlçemizin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına hibe etmiştim.
Devletin tüm kayıtları incelenebilirse bugüne kadar terör örgütü ve uzantılarına dair en ufak bir irtibatım ve bağlantım söz konusu değildir. Son seçimlerde de Ak Parti Belediye Başkan adayı Kurban Kaya’nın listesinde belediye meclis üyesi seçildim. Ben, Kürt kökenli bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi bayrağına, devletine ve ülkesine bağlı olan, bu konuda en ufak bir sorunu ve tereddüdü olmayan; ülkesi için çalışan, üreten ve ilçede devletine en fazla vergi vermekten gurur duyan bir vatandaşım.
Bayram Ali Ballı, Belediye Başkanı seçildikten bu yana bana defalarca “ Ben seçimde 300 bin TL para harcadım, 40 kişiye iş sözü karşısında senet vermişim” diyerek her seferinde makamını kullanmak suretiyle benden para istedi. Bu hususları delilleriyle ilgili makamlarda ortaya koyacağım.
Ayrıca benim ve akrabalarımın olduğu bölgeyi kastederek her seferinde “ Siz Tacirlilisiniz, bu Kürtler’in burada ne işi var, ben size hizmet vermek zorunda değilim” şeklinde defalarca hakaretvari, incitici ve ırkçılığa varan tavırları olmuştur. Son on gün içinde iki kez Belediye de görevli mühendisleri göndererek benim iş yerimde sebepsiz bir şekilde bana baskı yaparak beni belediyeye çağırmıştır. Belediyede de yine açık bir şekilde benden parasal taleplerde bulunmuş ve ırkçılığa varan bir kısım söylemlerle bana hakaret etmiştir.
Bende artık yaptıklarının bardağı taşırdığını söyleyerek hakkında Adli ve İdari makamlara şikayette bulundum. Bunun üzerine benim şikâyetimden günler sonra bu açıklamayı yaparak konuyu başka tarafa çekmiştir. Eğer ben şikâyette bulunmayıp, bu taleplerini yerine getirmiş olsaydım hakkımda bu şekilde açıklama yapmazdı.

Şimdi burada kamuoyu önünde belediye başkanına seslenip cevap vermesini, adli ve idari makamların da araştırmasını istediğim bazı hususları belirtmek istiyorum:
1- Benim ilçemde devlete en fazla vergi veren kişinin benim olup olmadığımı,
2- İlçedeki tüm devlet kurumları ile cami, aşevi, vakıf gibi hayır kurumlarına gerekli desteği verip vermediğimi,
3- Bu yaşıma kadar terör örgütü ve uzantılarıyla en ufak bir bağlantımın olup olmadığını,
4-Belediye başkanının benden para alıp almadığı ve ne kadar aldığı, aldıysa parayı geri ödeyip ödemediğini,
5- Belediye Başkanının merkezdeki caminin duvarını yıkmak için Belediye meclisinde aldığı kararı imzalamam için bana baskı yapıp yapmadığını,
6- Belediye başkanının geçmişte terör örgütüne yardım ve yataklıktan yargılanıp yargılanmadığı ve örgütle bir bağının olup olmadığı, Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde hakkında açılan davanın içeriğinin ne olduğu ve neden yargılandığını,
7- İkimizin de telefon kayıtlarının incelenip, örgütle bağlantısı olan kişilerle hangimizin ve kimlerle görüştüğünün tespit edilmesini istiyorum.
Bu hususlarla ilgili olarak adli ve idari makamlara gereken tüm başvuruları ve takipleri bugünden itibaren yapacağım. Sayın Başkanında cevap vermesini bekliyorum.
Kamuoyuna saygıyla arz ediyorum.”  dedi.

Olayın hangi boyutta devam edeceği ve Iğdır Karakoyunlu belediye başkanı Bayramali Ballı’nın  Ak parti Karakoyunlu belediye meclis üyesinin  terör ve rüşvet suçlamasına ne cevap vereceği merak ediliyor.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. DOGUNUNSESİ.COM MEDYA GRUBU