Iğdır yasağa rağmen maske takmadı

Iğdır yasağa rağmen maske takmadı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.05.2020
0
A+
A-

Sebahattin Yum
IĞDIR (İHA) –

Maske takmanın zorunlu olduğu illerden Iğdır’da bazı vatandaşalar maske takmadan sokağa çıktı.
Dün Iğdır Vali Yardımcısı Aydın Börü’nün başkanlığında olağanüstü toplanan Iğdır İl Hıfzıssıhha Kurulu, “kontrollü sosyal yaşam” süreci kapsamında il ve ilçelerin tamamında tüm vatandaşların, ikametleri dışında bulunacakları sokak, cadde, meydan, her türlü iş yeri, market, pazar, ticari ve hususi araç ile toplu taşıma araçları gibi tüm alanlarda ağız ile burnu kapatacak şekilde standartlara uygun maske takmaları zorunlu olunması kararı alınmıştı. Kararın uygulandığı ilk günde Iğdır’da birçok kişi maske takmadan sokağa çıktı.Bazı kişiler ise maskeyi boyunlarına takarken bazı kişilerde maskeyi ellerinde taşıdı.
Yasağa rağmen 65 yaş üstü ve 20 yaş altı kişiler de dışarı çıktı
Koranavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı kısıtlaması olduğu halde birçok yaşlı ve gençte sokağa çıktı. Sokağa çıkan 65 yaş üstü yaşlıların maske taktığı da görüldü.
Bayram kalabalıklığı dikkat çekti
Iğdır’ın kalabalık caddeleri bayram dolayısıyla kalabalık oldu. Iğdır koronavirüs salgını nedeniyle “evde kalın” uyarılarına rağmen kalabalıklığı ile dikkat çekti. Bazı yerlerde sosyal mesafe kuralına uyulmadığı görüldü.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.