Iğdır’da hayvan hırsızı köy korucusu serbest bırakıldı

Yayınlama: 05.12.2020
0
A+
A-

Iğdır Merkeze bağlı Elmagöl köyünde geçen hafta 80 küçükbaş hayvanı çalan hayvan hırsızı köy korucusu olduğu iddia edilen kişi serbest bırakıldı.

Olay Merkeze bağlı Elmagöl köyünde 30 Kasım tarihinde meydana geldi. Yusuf Yeter ve Rıza Yeter’in ahırında 80 küçükbaş hayvanı çalan köy korucusu olduğu iddia edilen E.A hayvanları Iğdır Halfeli Beldesine götürdü.  İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce yapılan incelemede hayvanların izine rastlanıldı. Hayvanları çalan köy korucusu olduğu iddia edilen E.A ve 3 kişi ise ortalıktan kayboldu. Jandarma ekipleri Hayvanları sahibine teslim etti. Hayvanları teslim alan hayvan sahipleri hayvanlarının 6 tanesinin eksik olduğunu gördü.  Hayvanları çalan köy korucusu olduğu iddia edilen E.A ise Karakola giderek teslim oldu. Hırsızlığı tek başına yaptığını belirten E.A çıkartıldığı savcılık tarafından denetimli serbestlik ile serbest bırakıldı.

Hayvan sahipleri duruma itiraz ederken 6 tane hayvanlarının ise eksik olduğunu mağduriyetlerinin ise giderilmediğini ifade etti. Hayvanları çalan kişinin hayvan sahipleri ile aynı köyden olduğu öğrenildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.