ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle

Doğunun Sesi-Kars-Iğdır-Ağrı-Erzurum Haberleri

ResimLink - Resim Yükle

Iğdır’da da Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Hakan Cırıt görevinden alındı 

Iğdır’da da Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Hakan Cırıt görevinden alındı 
1.725 views
18 Şubat 2022 - 23:17


Daha önce öğrencisini kaçıran müdürün iki okula müdür olarak atanması ve son olarak tacizden tutuklanması üzerine Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın görevden alınmasına karar verildi.

Eskişehir’de bir ortaokulda müdürlük görevini yürüten Mustafa Kartaler’in öğrencileri taciz ettiği suçlamasıyla tutuklanmasının ardından Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt görevden alındı. Bakanlık kararıyla görevinden alınan Cırıt’ın yerine, İstanbul’dan Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman atandı.

Mustafa Kartaler, iki yıl önce Sivrihisar Dümrek Ortaokulu müdürüyken, bir kız öğrencisini kaçırmakla suçlandığı halde hafif bir disiplin cezasına çarptırılmış ve yeniden Alpu ilçesinde iki okula müdür olarak atanmıştı. Alpu Kaymakamı tarafından konu incelemeye alınmış ve Alpu Ortaokulu’nda görev yapan rehber öğretmen F. G.’ye talimat verilmişti. Bunun üzerine görüşmelerde bazı kız öğrenciler, Kartaler tarafından taciz edildiklerini söylemişti.

Eskişehir Valiliği’nin talebi üzerine ortaokul müdürü Mustafa Kartaler’in kötü siciline rağmen 2 okula birden müdür olarak atanmasına ilişkin Milli Eğiti Bakanlığı’nca da soruşturma başlatıldı. Okul müdürü Kartaler’in görevden uzaklaştırma ile sonrasında 2 okula birden müdür olarak atanmasıyla ilgili tüm sürecin, görevlendirilen bakanlık müfettişlerince incelemeye alındığı kaydedildi.

Atamayı yapan Hakan Cırıt, 2014/2017 yılları arasında Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

DOGUNUNSESİ.COM