Leyla Aydemir davasında flaş ses kaydı!

Leyla Aydemir davasında flaş ses kaydı!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.05.2021
0
A+
A-

Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi’nce yeğeni Leyla Aydemir’i (4) öldürdüğü iddia edilen amcası Yusuf Aydemir, hakkında verilen ağırlaştırılmış müebbet ve 4 yıl hapis cezasının bozulması ile mahkeme bugün yeniden başladı.
Leyla’nın aile avukatı mahkemeye delil olarak sundukları ses kaydında Afad görevlisinin tehdit edildiği için mahkemede konuşmamayı tercih ettiğini ifade etti.
Ailenin avukatı Tunç, Söz konusu AFAD görevlisinin tehdit edildiği için mahkemede konuşmamayı tercih ettiğini, ifade etti.
Yeniden görülen ve 8 Ekim tarihine ertelenen Leyla Aydemir davası sonrasında açıklamalarda bulunan anne ve babanın avukatı Erdoğan Tunç, davayla ilgili ellerine ses kayıtlarının ulaştığını söyleyerek; Ellerine ulaşan ses kaydında 2 tane AFAD görevlisinin kendi aralarında konuşurken Leyla Aydemir’in bir kilerde saklıyken sesinin duyulduğunu, bunu gören AFAD görevlisinin bunu telefona çektiğini ancak sonrasında bunu sakladığı, belirtildi. Olayın bir ihbarcı tarafından dile getirildiği anlatıldı.
Avukat Tunç, mahkemenin kararıyla ses kaydının Emniyet güçleri tarafından inceleneceğini kaydetti.
Emniyete sunulan ses kaydının incelenmesi sağlanacak.
Duruşmada Leyla Aydemir’in cinsel istismara uğradığı yönünde yapılan açıklamalara karşılık olarak mahkeme başkanı, Leyla Aydemir’in cinsel istismara uğradığı yönünde delil ve bulgunun olmadığını, bu durumun asılsız olduğunu söyledi.
7 sanığın tutuksuz yargılanmasına, duruşmanın ise 8 Ekim 2021 tarihine ertelenmesine karar verildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.