Doğunun Sesi-Kars-Iğdır-Ağrı-Erzurum Haberleri

Covid-19 tanısı için Elazığ’da testler yapılmaya başlandı

Covid-19 tanısı için Elazığ’da testler yapılmaya başlandı
491 views
11 Nisan 2020 - 15:54

Elazığ’da Fırat Üniversitesi (FÜ) Tıp Fakültesi Laboratuvarında Korona virüs (Covid-19) testleri yapılmaya başlandı.
Sağlık Bakanlığının Türkiye’de yapılan Korona virüs test sayısını artırmak amacıyla başlattığı çalışmalar kapsamında FÜ Tıp Fakültesinde kurulan merkez laboratuvarında testler yapılmaya başlandı. 8 kişilik ekiple çalışmalara başlayan laboratuvar’da Elazığ’ın dışında çevre illerden Bingöl, Tunceli ve Muş’unda tanı örneklerini kabul ederek bölgeye hizmet etmesi planlandığı bildirildi. Hızlı antikor testinin 15 dakikada PCR testinin de 3 saatte çıktığı laboratuvarda çalışan personellerin 24 saat mesai yapmaya başladığı aktarıldı.
Covid-19 ile tüm ülkede mücadele olduğu gibi Elazığ’da da her alanda çalışmaların devam ettiğini belirten İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Cahit Polat, “Bildiğiniz gibi daha önceleri bu testler ilimizde yapılmıyordu ama rektörümüz ve hocalarımızın gayretleriyle bugün itibari ile Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesinde de laboratuvar hizmeti başladı. Biz daha önceleri testleri Malatya’ya gönderiyorduk ama artık bu testleri burada yapmış olacağız. Daha hızlı bir şekilde bunların sonucunu almış olacağız. Biz il olarak Covid-19 ile mücadele kapsamında buradaki rektörümüz ve hocalarımızla güzel bir süreç yürütmekteyiz. Vatandaşlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bir sağlık çalışanı olarak doktorlar olarak sağlık personelleri olarak elimizden geleni yapıyoruz ancak halkımızdan da özellikle Sağlık Bakanlığımızın ve devletimizin almış tedbirlere ve uyarılara çok dikkat etmeleri gerek” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. DOGUNUNSESİ.COM MEDYA GRUBU