ResimLink - Resim Yükle
ResimLink - Resim Yükle

Doğunun Sesi-Kars-Iğdır-Ağrı-Erzurum Haberleri

ResimLink - Resim Yükle

Iğdır Üniversitesi F.E’yi almakta kararlı!

Iğdır Üniversitesi F.E’yi almakta kararlı!
3.188 views
18 Ocak 2022 - 11:38

Iğdır Üniversitesi Finans, Bankacılık ve Sigortacılık bölümü ‘Maliye’ programı için  08 Aralık 2022 yılında öğretim görevlisi alımına çıktı. Üniversitenin kişiye özel ilana çıktığı iddia ediliyordu.

13 Aralık 2021 tarihinde yapılan değerlendirme sonucunda üniversitenin alım için ilana çıktığı iddia edilen F.E ilk 10’a giremedi. F.E ilk sonuç açıklamada 12. sırada yer alırken daha sonra yapılan bir düzenleme ile 11. sıraya girdi.

İlk 10’a F.E giremeyince sınava katılmaya hak kazananlar yapılan sınavda sırayla ‘Giriş Sınav Notu’, 20, 05, 04, 02, 0 puan aldılar. ‘Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 12. Maddesi Gereğince Değerlendirme Puanı 65 puanın altında olanlar sınavlarda başarısız sayılır’  şartından dolayı tüm adaylar başarısız sayıldı.

 Üniversite alım şartlarında 3 defa değişikliğe gitti. Iğdır Üniversitesi  ‘Maliye’  programı alımında ilk olarak ‘Maliye alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak’ şartı arandı. Bu ilan için daha sonra ‘ Maliye alanında lisans mezunu olup, Maliye alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak’ şartı ile değiştirildi. Son alım için ‘Maliye alanında lisans mezunu olup, Maliye alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak, Belgelendirmek kaydıyla lisanstan sonra alanında en az 2 yıl mesleki tecrübeye sahip olmak’ şartı getirildi.

 ‘Maliye’ programına başvurular 13.01.2021 tarihi itibari ile sona erdi. Program için ‘Ön Değerlendirme Tarihi’ olan 17 Aralık’ta açıklanan sonuçta şartları yalnızca 3 kişi sağladı. Bu 3 kişi içinde kadronun açıldığı için iddia edilen F.E’de 3. sırada yer aldı.  ‘Sonuç Açıklama Tarihi’ 24 Aralık olarak açıklandı. Sonuç açıklama tarihinde kadronun iddia edildiği gibi F.E için mi açıldı yoksa genel mi açıldığı belli olacaktır.

ÖNCEKİ ALIMDA PUAN DURUMUNDAN DOLAYI 12. SIRAYA GİRDİĞİ İÇİN SINAVA GİREMEYEN F.E SON ALIM İÇİN ‘MALİYE ALANINDA LİSANS MEZUNU OLUP, MALİYE ALANINDA TEZLİ YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ OLMAK, BELGELENDİRMEK KAYDIYLA LİSANSTAN SONRA ALANINDA EN AZ 2 YIL MESLEKİ TECRÜBEYE SAHİP OLMAK’ ŞARTI İLE 3. SIRAYA YERLEŞTİ.

Iğdır Üniversitesi, 6 Eylül’de yayımladığı akademik kadro ilanında, Ulaştırma Hizmetleri bölümünün ‘Posta Hizmetleri’ programında istihdam edilmek üzere 1 öğretim görevlisi aradığını duyurmuştu. Kadronun özel şartında bölümle ilişkisi olmayan ‘Gazetecilik alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak’ ifadesinin yer alması ‘Kişiye özel ilan’ iddialarını gündeme getirmişti. Ulusal, yerel ve sosyal medyada çıkan tepkiler sonucu Üniversite alımı iptal etmişti.

İPTAL EDİLEN O KADRO

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

DOGUNUNSESİ.COM