Iğdır’da yardım alamayan vatandaş, Cumhurbaşkanına seslendi

Yayınlama: 27.04.2020
Düzenleme: 27.04.2020 00:31
3
A+
A-

Iğdır’da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden istediği yardımı alamayan vatandaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle iş bulamayan Yakup Öztürk, yardım için  Iğdır Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine başvurdu. İddiaya göre Yakup Öztürk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinden red cevabı aldı. Şeker hastası olan ve kronik rahatsızlığından dolayı dışarı çıkma yasağı da bulunan Öztürk, son çare olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Öztürk, zor durumda olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımızın verdiği yardımların hiç birinden yararlanamıyorum. Biz eşimden resmi olarak boşanmışız. Benim çocuğum Down Sendromu ve bakım parası alıyor. Ben şeker hastası olduğum halde devletimizin verdiği hiçbir yardımdan yararlanamıyorum. Ben Vakıfta Müdüre Hanımın yanına gidip durumumun iyi olmadığını izah ettiğim zaman hiçbir dönüt alamadım. Bu koronavirüs olmadığı zaman fazla oralı olmuyordum, bazen yevmiye işi gidip 50 Tl çalışıyordum. Şimdi onu da yapamıyorum. Bu koranavirüsten  dolayı çok mağdur oldum. Ben Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyorum, bu koranavirüsten dolayı kronik rahatsızlığım olduğu için dışarı çıkamıyorum” dedi.

Şeker hastalığı olduğu için birçok ilaç kullandığını söyleyen Yakup Öztürk, “Ayak tabanımda yavaş yavaş çürüme olduğu için ilaç kullanıyorum Şekerim bazen 400’e kadar çıkıyor. İnsülin iğnesini altmış derecede kullanıyorum. Ne yaptıysam, vakıfa gittiysem de olmadı. Cumhurbaşkanımızdan istiyorum, bana yardım etsinler. Ben Vakıfa gittiğim zaman Müdüriye Hanım bana, senin ve eşinden çektiğim nedir, diyor. Ben eşimde resmi olarak boşandığımı söylesem de çare olmuyor” dedi.

Öte yandan Iğdır merkez köylerde kalan ve kışın 3 aylığına mecburen Iğdır merkeze gelen 65 üstü yaşlılık maaşı alan vatandaşların da yaşlılık maaşlarının kesildiği öğrenildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.